Czy rower może być narzędziem do osiągnięcia celu, jakim jest wspaniała sylwetka oraz zdrowe i wydolne fizycznie ciało? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: ależ tak! Jazda na rowerze to doskonały sposób na zwalczenie nadwagi i poprawę kondycji fizycznej. A w związku z tym, że zbliża się wiosna temat jest idealnie wstrzelony w czas.

Chcesz schudnąć, a tym samym świetnie się bawić? Jazda na rowerze umożliwi ci to na pewno. A poza tym jest to aktywność, którą polecić można każdemu, bez względu na wiek, doskonale spalająca kalorie i podnosząca naszą sprawność fizyczną. A do tego ta przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu…I cóż więcej trzeba? Chyba jedynie większej ilości ścieżek rowerowych, by w sposób bezpieczny i wygodny przemierzać nasz piękny kraj wszerz i wzdłuż przy pomocy naszego dwukołowego wehikułu.

Jakie są więc korzyści z jazdy na rowerze?

- stracisz nieco tłuszczu i spalisz kalorie

- uprawianie tego sportu nie wymaga szczególnych nakładów finansowych, oczywiście wtedy kiedy posiadamy już rower

- poprawisz kondycję fizyczną

- kolarstwo angażuje główne grupy mięśni w nogach co jest dodatkowym ćwiczeniem poprawiającym sylwetkę

- jazda na rowerze jest świetną alternatywą dla biegania, nie angażuje w tak znaczący sposób naszych stawów, co dla wielu jest ogromnym problemem podczas biegania

- rower może stać się twoim narzędziem ćwiczeń zawsze i wszędzie, możesz jechać nim do szkoły lub pracy, możesz wybrać się nim na weekendową wycieczkę, możesz pojechać na popołudniowe zakupy – jest alternatywnym środkiem transportu niosącym nam ogrom zdrowia!