Aktywność ruchowa niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu powoduje, że nie tylko spalamy znienawidzone przez nas kalorie, ale również pozbywamy się ważnych dla organizmu węglowodanów, będących dla nas głównym źródłem energii. Dlatego ważne jest, aby po każdym intensywnym treningu je uzupełniać.

 

Uzupełnianie zapasów energii w cyklach treningowych jest niezmiernie ważne i nie należy go lekceważyć. Trzeba umieć połączyć dietę, na która się właśnie zdecydowaliśmy z aktywnością fizyczną, ale nie możemy pozwolić na wycieńczanie organizmu. Podstawową sprawą jest uświadomienie sobie co i w jakich proporcjach możemy spożywać po treningu, aby nie zakłócić przebiegu odchudzania oraz nie doprowadzić do stopniowego wyniszczenia naszego organizmu. Każdy ruch jest zbawienny dla nas, ale wymaga energii, którą musimy dostarczyć organizmowi nawet podczas diety.

Przyjazne układowi krążenia ćwiczenia wymagają, abyśmy uzupełniali nasz „zbiornik dobrej energii” węglowodanami. Ale pamiętajmy: nie wszystkie węglowodany są sobie równe! Ziarna, owoce, warzywa (wybrane ze względu na bogactwo składników odżywczych), jak również cukierki i słodycze (puste kalorie) - wszystkie one są źródłami  węglowodanów. Niektóre produkty, takie jak nabiał i rośliny strączkowe, łączą węglowodany i białka, co pomaga odbudować mięśnie. Najlepsze węglowodany do wyboru są więc te, które dostarczane są wraz z produktami zawierającymi wiele innych składników odżywczych, takich jak białka, witaminy, błonnik czy przeciwutleniacze.

Cóż więc jeść, by starczało sił na każdy następny i następny intensywny trening?