Cheat w języku angielskim oznacza  „ oszukiwać „ czyli najzwyczajniej w świecie chodzi o dzień oszustwa. Co to ma wspólnego z dietą? Cheat Day jest to dzień, w którym można pozwolić sobie na coś więcej. W tym dniu zapominamy o racjonalnym zdrowym odżywianiu i bilansie kalorycznym.

Co możesz zdjeść podczas cheata? Wszystko czego dusza zapragnie. Masz ochotę na ulubioną paczkę ciastek, której nie jadłaś od dłuższego czasu? Zajadaj śmiało bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia! Masz do tego całkowite prawo.

 Jak to działa? Przecież to brzmi zbyt pięknie aby było prawdziwe, nieprawdaż? Cheat Day ma swoich zwolenników jak i wrogów. Nie wszyscy popierają te metodę, ponieważ uważają, że po tym dniu możemy mieć straszne wyrzuty sumienia. Jak to się ma do naszej  silnej wolu i samozaparcia? Wszystko zależy od nas samych.

Poniżej przedstawiam wam jeden z bardzo przekonujących dowodów na to, że cheat meal jest skuteczny:

Podczas diety redukcyjnej odejmujemy od naszego dziennego zapotrzebowania ok.300 kalorii, czyli mniej ile zużywa on na zachowanie prawidłowego funkcjonowania i aktywność fizyczną w efekcie czego spowolniona jest nasza przemiana baterii, co przyczynia się do spowolnienia metabolizmu. W skrócie ujmując, jeśli jednego dnia dostarczysz twojemu organizmowi więcej jedzenia automatycznie pobudzisz do życia metabolizm co przyspieszy jego pracę i sprawi, że będzie działał na zwiększonych obrotach. Oczywiste jest, że w ciągu jednego dnia nie utyjesz, ale niestety ludzie o tym zapominają.

Kiedy i co ile stosować Cheat Meal, a kiedy Cheat Day? Raz w tygodniu powinniśmy stosować cheat meal, jeśli jesteśmy na diecie redukcyjnej. Natomiast Cheat Day powinnien być stosowany jeden raz w miesiącu. Dlaczego? Cheat Meal to jeden posiłek< czyli np. ulubiona czekolada. A Cheat Day, to więcej niż jedna rzecz. Ten posiłek lub dzień ma być dla ciebie nagrodą za wytrzymałość, według mnie najlepszym dniem będzie sobota albo niedziela. Ponieważ jest to czas spotkań ze znajomymi czy rodziną. Oczywiście wszystko zależy od ciebie samego i od efektów jakie chcesz osiągnąć.

 

I na sam koniec pamiętajcie, że wszystko jest dla ludzi i nie bójcie się pozwolić sobie na mały „grzeszyk” ;)